خرمای بوشهری در مدارس ابتدایی به عنوان صبحانه بین دانش آموزان توزیع می شود

همانطور که می دانید خرمای بوشهری بر روی درختان و در بسیاری از مناطق گرم جهان رشد می کند. خرما که در سال های اخیر در سراسر جهان بسیار محبوب شده است.

می‌توانیم کمک‌های بزرگ خرما را که یک منبع غذایی طبیعی است در سلامتی به شرح زیر فهرست کنیم.

1) در 100 گرم خرما سه و نیمگرمفیبر وجود دارد. به این ترتیب با اشغال حجم در معده شما احساس سیری ایجاد می کند و همچنین به جلوگیری از یبوست کمک می کند. و همچنین باعث کنترل قند خون می شود.

2) خرما به دلیل طعم شیرین و محتوای مغذی خود، جایگزین شکر سفید است. به طوری که وقتی می خواهید دستور پخت خود را شیرین کنید، می توانید به جای شکر واقعی از خرما استفاده کنید.

3) افرادی که در طول روز احساس خستگی می کنند می توانند بخشی از انرژی مورد نیاز خود را از خرما تامین کنند. با محتوای انرژی بالای آن، افرادی که می خواهند چاق شوند ممکن است مصرف خرما را ترجیح دهند. این ماده غذایی بسیار مفید به خصوص برای کودکان در سنین رشد است.

خرما

4)مصرف خرما برای درمان بیماری آلزایمر که یکی از بیماری های خطرناک عصر ماست بسیار مهم است. خرما منبع غذایی معجزه آسایی است که برای قلب نیز مفید است.

5) تحقیقات زیادی وجود دارد که نشان می دهد مصرف خرما می تواند به کنترل عوامل خطر بیماری قلبی مانند کلسترول و سطح فشار خون نیز کمک کند.

6) خرما که یکی از غذاهای دوستدار قلب است منبع پتاسیم و منیزیم است. بنابراین فشار خون را کنترل کرده و ریتم قلب را تنظیم می کند. خرما همچنین به لطف فیبر موجود در رگ ها می تواند از تشکیل پلاک در رگ ها جلوگیری کند.

7) خرما همچنین سرشار از منیزیم، پتاسیم، آهن و آنتی اکسیدان های مختلف است که برای سلامتی شما مفید است.

8)خرما حرکات روده را تنظیم می کند. مصرف غذاهای فیبر کافی برای سلامت بدن بسیار مهم است. خرما با مصرف متوسط ​​هفت گرم فیبر در یک وعده، به سلامت دستگاه گوارش کمک می کند.

9) دارای محتوای مغذی است. خرما منبع بسیار خوبی از مواد مغذی است. بیشتر کالری آن از کربوهیدرات ها و بخش کوچکی از پروتئین حاصل می شود.

10) خرما در دوران بارداری بچه شما را زیبا می کند. معلوم نیست این اطلاعات افسانه ای چقدر صحت دارد. تاریخ،حاملهثابت شده است که این ماده باعث افزایش زایمان طبیعی و تسهیل زایمان برای زنان می شود.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.